Aktuální nabídka kurzů a připravované kurzy

Přečtěte si podrobnosti k jednotlivým kurzům a zjistěte, který je pro Vás ten pravý

Sandálky

Jednodenní kurz, na kterém si stvoříte sandálky přesně na svojí nohu. Projdeme vybrání vhodného typu boty, obkreslování chodila, úpravu sandálků na Vaší nohu, barvení, voskování a finální dodělávky. Kurz je vhodný pro naprosté začátečníky.

V kalendáři najdete kurzy s volnou kapacitou. Pokud se Vás sejde pět, neváhejte mi napsat a ráda k Vám přijedu kurz uspořádat.

Balerínky

Kurz na balerínky může být koncipován jako jednodenní (kapacita pět lidí) nebo dvoudenní (kapacita deset lidí).
Stejně jako u sandálků si projdeme obkreslením chodidla, ale čeká nás i konstrukce střihu. Buďte tedy připraveni na trochu matematiky a trochu práce s tužkou. Postup, který se naučíte, můžete snadno uplatnit na jakoukoliv další nohu, která Vás potká, takže můžete zvesela obšít celou rodinu.
Nevyhneme se ani barvení, kde se vyřádí kreativci, a pak už nás čeká trocha úmorného šití, podlepení, natvarování a dodělání případných gumiček. A pak už hurá domů.
Upozorňuji, že na jednodenním kurzu není příliš velký prostor na zdobení bot fixou, atd.

Polobalerínky

Kombinace mezi balerínkami a sandálky – to jsou polobalerínky! Díky pevné patě perfektně kotví nohu a nedochází tak k nechtěnému posunu nohy v botě. Jsou prostě senzační. A v přední části můžete mít klidně pásky jako u sandálků nebo plnou špičku jako u balerínek. Obkreslení nohy, stříhání barvení, šití paty a lepení, to všechno na vás čeká. Opět je pak zvládnete ušít pro kohokoliv. Jednodenní (5 lidí) či dvoudenní (10 lidí) varianta kurzu.

Polobotky

Už se ochladilo a v balerínkách mrznou nohy? Tak to je nejvyšší čas vrhnout se na ušití nových polobotek. Stejně jako u balerínek budeme obkreslovat nohu, měřit, počítat, rýsovat, stříhat, barvit, šít, lepit, tvarovat a tentorkát si ještě přidáme průchodky na tkaničky. Tyto polobotky jsou šité z jednoho kusu, se švem na patě a jako obvykle, postup můžete aplikovat na jakoukoliv nohu a tak ani Vaše rodina nebude chodit bosa.
Tento kurz je ve variantě jednodenní s kapaciou 5-ti osob, či dvoudenní, s kapacitou 10-ti lidí.

Vysoké s merinem

Tak tohle je lahůdka, zejména, pokud máte zmrzlé nohy. Pěkně vysoké botky, zateplené hřejivým merinem Vám pomohou přečkat zimu, aniž by Vám zfialověly prsty na nohou. Obkreslení, měření, konstrukce střihu, barevní, průchodky, spousta lepení a šití, to všechno je před vámi. Tento kurz je vhodný pro ty, kteří už mají se šitím bot zkušenosti (ne nutně u mě), protože je opravdu náročný. Momentálně se koná pouze u mě na dílně (Praha západ) a maximální počet účastníků je tři. Připravte se na opravdu drsný zážitek, kdy mě budete chvílemi nesnášet. Ale za to odejdete domů s hlavou nabitou vědomostmi a se schopností ušít pěkné vysoké boty na jakoukoliv nohu.

Workshop in English

I’m not a native speaker but I enhance my english during collage and I am experienced in shoemaking terminology. I can guide you towards the workshop in your language and I hope we can overcome every obstacle we find. This class is only on request, please feel free to contact me.

Peněženky

Boty Vám nic neříkají, ale láká Vás šití z kůže? Chcete vytvořit originální dárek pro svého muže, nebo třeba pro milovaného tatínka? Pak je kurz šití kožených peněženek přesně to pravé pro Vás! Šít budeme podle šablon, na kterých můžeme dělat drobné úpravy. O to víc času budeme mít na barvení a zdobení peněženky, kde se můžete opravdu vyřádit. Peněženek bude několik druhů, od klasických pánských, přes peněženky na drobné, až po větší, dámské.

Kožená kabelka

Jednodenní kurz výroby kožené kabelky. Ať už se jedná o decentní psaníčko, menší kabelku, nebo extravagantní kabelku, kterou nikdo nepřehlédne, vše spolu zvládneme. Pro začátečníky doporučujeme volit menší velikost, abychom snížili časovou náročnost. Zkušenější se mohou pustit i do odvážnějších projektů. Vše budeme dopředu konzultovat